blog-banner-Kurtarildi

Hakkımızda

1. Feradistaze Nedir?

Feradistaze, meyve,sebze ve gıda israfı döngüsünü kırmaya yardımcı olurken uygun fiyatlı, yüksek kaliteli yiyecekleri daha erişilebilir hale getirmeye adanmış çevrimiçi bir üretici marketidir. Bir yandan Feradis Çiftliğinde üretimini yaptığı meyve,sebze ve gıdayı son tüketiciye sunarken bir yandan da hem sürdürülebilir tarımı desteklemek adına hem de kaynağı belli gıdaya ulaşımı kolaylaştırmak adına güvenilir üreticilerden tedariğini yaptığı yüksek kaliteli organik ve iyi tarım ürünlerini son tüketiciye sunmaktadır. Buna ilaveten kendi besi çiftliğinde küçükbaş hayvancılık yaparak son tüketiciye bütün kuzu eti tedariği yapmaktadır. Bu ürünleri size taptazeteslim etmek için doğrudan çiftçiler ve gıda üreticileriyle birlikte çalışıyoruz. 

2. Feradistaze'deki ürünlerin market ve manavlardaki ürünlerden farkı nedir?

Feradis Çiftliğinin bulunduğu konum itibariyle 5 ile sınırı bulunmakta olup üretim bölgesinin tam merkezinde yer almaktadır. Buna ilaveten, 2009 yılından beri aynı bölgede faaliyet gösteren güvenilir bir tarım şirketi olduğumuz için üreticilere doğrudan erişim imkanımız var. Bu da aracıları devre dışı bırakmamıza ve doğrudan üretici olarak meyve, sebze ve gıda ürünlerini son tüketiciye ulaştırmamıza olanak sağlıyor. Doğrudan üretici olarak veya doğrudan üreticiden tedarik edip aynı günün akşamında ürünlerimizi Feradis Çiftliğinden İstanbul’da bulunan soğuk hava depolarına sevkettiğimiz ve sevkiyatın ertesi günü teslimatlarımızı yaptığımız için ürünlerimiz market ve manavlarda bulacağınızdan daha taze olma eğilimindedir. Çünkü, aracılara veya depoya takılarak zaman kaybetmeden ürünleri size ulaştırırız.

3. Neden Feradistaze'den alışveriş yapmalıyım?

Feradistaze’den alışveriş yapmak, haftalık market masraflarınızdan tasarruf etmenize yardımcı olmasının yanı sıra alışveriş için kaybedeceğiniz zamandan da tasarruf etmenizi sağlar. Çiftçiler ve gıda üreticileriyle yakın işbirliği içinde çalıştığımız için Feradistaze ile kaliteli gıdayı daha fazla insan için daha uygun fiyatlı hale getirmenin bir yolunu açtık. Yüzlerce bakkal ürününü, market fiyatlarında %20’ye varan indirimle satın alabilir, mağazaya gitmeyi ve bizzat market alışverişi zahmetini atlayabilirsiniz. Her Feradistaze siparişi çiftçilere ve üreticilere fayda sağlar, gıda israfını önlemeye yardımcı olur ve nihayetinde çevremizi korumaya yardımcı olur. 

4. Feradistaze'nin sistemi nasıl çalışıyor?

Feradistaze ailesine katılarak, marketlerde bulunması zor fiyatlara organik veya iyi tarım ürünlerine ve yüksek kaliteli, sürdürülebilir kaynaklı yiyeceklere erişimin kilidini açarsınız.

Hasat tarihine haftalar kala Feradis Çiftliğinde üretilecek meyveler için önsipariş oluşturabilir ve kaliteli meyveler için yerinizi önden ayırtabilirsiniz. Uygun fiyatlar ile önsipariş verirken size hasat zamanı geldiğinde en kaliteli meyvenin tadıın çıkarmak kalır. 

Haftalık market ihtiyacınızı karşılamak adına, sizin için özenle seçilmiş yüksek kaliteli sebze, meyve ve gıda ürünlerinden oluşan bir Feradistaze Hazır Kutusu ile sofralarınızı şenlendirebilirsiniz.

Üzerine düşünmeniz gereken bir şey daha ve markete yapacağınız bir yolculuk daha azalmış olur. Biz sizin yerinize en kalitelisini taptaze olarak kapınıza getiririz.

Teslimat ve Sipariş

1. Nasıl Sipariş Verebilirim?

Feradistaze.com üzerinden, 0 850 480 85 66 nolu WhatsApp sipariş hattımızdan ya da Müşteri Hizmetlerimizden bizlere ulaşarak siparişinizi oluşturabilirsiniz.

2. Nasıl teslimat yapıyorsunuz?

Feradis Çiftliğinde İyi Tarım Uygulamaları çerçevesinde özenle üretildikten sonra paketlediğimiz her bir aşamasında ayrı bir emek olan taze meyve, sebze ve gıda ürünlerimizin teslimat süreci de en çok önem verilmesi gereken aşamalardan biridir.

Feradistaze kendi araçlarıyla soğuk zinciri bozmadan İstanbul içine aşağıdaki günler ve ilçeler doğrultusunda teslimat yapmaktadır.

Haftaiçi Her Gün: Kartal, Pendik, Tuzla, Maltepe, Kadıköy, Sancaktepe, Sultanbeyli, Üsküdar, Ataşehir, Ümraniye, Çekmeköy, Beykoz

Pazartesi, Perşembe Günleri Sarıyer, Beşiktaş, Şişli, Eyüp, Zekeriyaköy ve Arnavutköy

Salı ve Cuma Günleri Avcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Eyüpsultan, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Fatih, Güngören Zeytinburnu, Sultangazi, Kağıthane, Esenyurt, Küçükçekmece.Büyükçekmece, 

Uskumruköy, Çatalca, Beykoz'a bağlı köyler, Şile, Ömerli Mh. ve Silivri'ye teslimatlarımız kargo şirketi aracılığıyla yapılmaktadır.

3. Teslimatları kargo ile mi yapıyorsunuz?

Hayır. Sadece İstanbul'a teslimat yapıyoruz. Taze meyve ve sebze teslimatlarımız kendi araçlarımızla çiftliğimizden kapınıza kadar soğuk zinciri bozmadan haftaiçi her gün gerçekleştiriyoruz.

4. Teslimat Ücreti Nedir?

Teslimat ücretimiz 14,99TL'dir.

5. Ücretsiz teslimat için minimum sipariş tutarı nedir?

600 TL ve Üzeri alışverişlerinizde teslimat ücretsizdir.

5. Siparişim ne zaman teslim edilir?

Eğer Meyveler için Ön Sipariş oluşturduysanız siparişiniz ürün sayfasında belirtilen hasat tarihini takiben sipariş sırasına göre yapılacaktır.

Eğer hasat zamanı sipariş verdiyseniz ürününüz siparişinizi verdiğiniz günü takiben sipariş vermiş olduğunuz ilçenin dağıtım gününe göre yapılacaktır.